Jak bezpiecznie pracować z roślinami (praca ogrodnika)

Praca ogrodnika również może być niebezpieczna, ponieważ ma do czynienia z żrącymi substancjami, które mają na celu zniszczenie roślin popularnie zwanych chwastami. Również można przez przypadek poparzyć się barszczem Sosnowskiego, który jest rośliną trującą i bardzo niebezpieczną, a jej opary podczas słońca mogą silnie podrażnić śluzówki oka, nosa oraz gardła. Najgorzej gdy dana osoba luz zwierzę zje tą roślinę.

Ważne jest, żeby ogrodnik miał spodnie robocze typu ogrodniczki z kieszeniami, jak i kieszeniami na kolana aby włożyć tam piankę, która będzie ochraniać kolana ogrodnika. Często przydaje się ogrodnikowi okulary ochronne, które będą miały na celu ochronę wzroku, kiedy ogrodnik będzie przycinał gałązki.

Przy pracy ogrodnika nie powinno się nosić kolczyków jak i innej biżuterii, ponieważ można naderwać palec, ucho etc., a nawet uszkodzić maszynę, dlatego ważne jest aby miało się ogrodniczki z kieszeniami na telefon i inne ważne przedmioty oraz pas, gdzie będziemy mogli pochować przyrządy jak nóż czy sekator. Coraz częściej do stroju ogrodnika można zaliczyć wszelkiego rodzaju gumowce.