Czym się kierować w wystroju wnętrz?

Ogólnie należy kierować się zainteresowaniami i tym co lubimy. Ciekawym stylem według mnie do wykończenia wnętrz jest styl japoński oraz skandynawski. W tych stylach dominuje głównie drewno oraz kolory delikatne, które są w harmonii z naturą jak brązy czy beże. Bardzo ciekawe połączenia kolorów oraz drewna np. bambusowego czy sosnowego.

Styl japoński to głównie beż, biel oraz małe ilości żywych kolorów jak czerwień czy oranż oraz mało dodatków. Meble muszą być funkcjonalne oraz dostosowane do naszych potrzeb. Układ w  pokoju zachowuje wiele skrytek oraz półek, w schodach mogą być półki na książki oraz na inne drobiazgi. W sypialni warto umieścić niskie łóżko w tym stylu, jest to idealne rozwiązanie na łączenie tradycji z nowoczesnością. Obok łóżka można położyć dywan z motywem japońskim lub dywan z długim miękkim włosiem w kolorze bieli lub czerni. Oświetlenie… najciekawsze jest to, że Japończycy nie używają lamp wieczorem, tylko ze świec lub lampionów, które zachowują one intymność oraz delikatność po zmroku. Nie używają mebli, które są dla nich zbędne, meble oraz dodatki ograniczają do minimum. Co z dodatkami? Małe ogródki bonsai czy jeden wielki, ale żywy obraz zupełnie wystarczają.

Styl skandynawski to tylko brąz i biel, czasami szary oraz jasny niebieski, meble są funkcjonalne oraz wielkie. Ważne jest to, żeby używać sporo drewna jakiegokolwiek koloru, od jasnego do ciemnego. Można użyć wikliny, która służy do budowy koszy lub słomy np. jako mata pod talerze. Głównie jest tam prostota, dlatego styl japoński oraz skandynawski są bardzo podobne, jedyną różnicą są kolory.

Według mnie najlepszym stylem do dekoracji wnętrz jak i dla perfekcyjnych pań domu, które kochają porządek jest styl japoński, gdzie każdy przez mini dodatki może wyrazić siebie.